Efektivní čištění vody
Koupáním ve špinavé vodě docílíte pouze nepříjemných zdravotních následků. Proto je vhodné používat u vodní plochy speciální dezinfekční prostředky.
Efektivní čištění vody
Je jasné, že asi každý v našich zeměpisných šířkách se letos těšil na letní prázdniny. Jaro totiž nebylo nic moc a hezkých dní jsme si během něj příliš neužili. Léto tak může mnohé napravit. A když se řekne léto, většině vyvstane na mysl koupání. Jakby také ne, když jsou venku taková vedra. Veřejné plovárny, přehrady či rybníky praskají obvykle v tomto období ve švech. A to je trochu problém, jelikož ne každý má rád velkou společnost. Toho se dá však snadno vyvarovat, a sice koupí vlastní koupací plochy. Není potřeba stavět hned na zahradě velký olympijský bazén za půl milionu. Pro občasné osvěžení více něž bohatě postačí mnohem menší nadzemní model.
Ovšem i ten je nutné náležitě opečovávat. To neznamená ho pravidelně čistit, ale zároveň ho doplňovat o vhodnou bazénovou chemii. Bez ní se dá samozřejmě také koupat, ovšem obvykle ne bez patřičných následků. Kdo nechce skončit na kožním, ten by neměl na používání vhodné dezinfekce rezignovat.
Vzhledem k tomu, že výběr je skutečně široký, je možné, že laici budou mít problémy vybrat si ten pravý preparát. Ono to v konečném důsledku je jedno, jelikož dobře by měly fungovat všechny. Kdo chce však ušetřit, musí nad svou volbou chvíli přemýšlet. Asi tím nejideálnějším produktem v poměru cena/výkon je chlór v jakékoliv podobě. Tyto přípravky opravdu fungují dobře a jsou k dispozici za dobrou cenu. Má to však dva háčky, a sice zápach a dráždivost. Někomu to nevadí, ale lidé s citlivějším nosem či pokožkou by měli volit raději něco trochu jiného.
Dobrou volbou, která nezapáchá ani nedráždí je aktivní kyslík. Je dražší a méně účinný než chlór, takže je potřeba ho využívat více, ale jinak funguje skvěle. Pro fajnšmekry je tu pak mořská sůl, které v kombinaci se solonizační jednotkou také funguje dostatečně protektivně, a navíc léčí pokožku. Je to ale drahé.